Otomobillerde kullanılan Malzemeler

Paylaş
 

GÜNÜMÜZ otomobillerinin yapısında Kullanılan malzeme çeşitleri nelerdir A.Ş. gövdenin neresinde hangi malzemeler Kullanılır?

Güvenliğin ön Planda Olduğu yapısında aerodinamik ziyaretinde mali faktörler ile Birlikte tasarlanan gövde uzerinde Başta çelik olmak Üzere alüminyumun Çeşitli türdeki kompozitleri Kullanılır.

Gelebilecek darbelere Karşı koruyucu Etki Için YÜKSEK mukavemetli çelikler Veya YÜKSEK karbonlu alüminyumlar Tercih edilir.Bu malzemelerin gövdede bulundugu YERLER daha çok kafes Olarak tabir ettiğimiz sürücü Hakkında ziyaretinde yolcuların bulundugu kısımdır.Gövde panelinde de Kullanılan çelikler, motor havuzunda Kısmen Olarak yada YÜKSEK karbonlu alüminyum ile Birlikte Kullanılabilir.

2011-audi-A8-beden V e arka olmak Üzere Iki Şasi kolunu birbirine bağlayan ziyaretinde OLUŞAN darbelerde koruyucu Etki yaratan alüminyum Paneller yapısındaki karbon miktarı etkisiyle YÜKSEK mukavemet oluşturabilecek yapıdadır, tamiri ziyaretinde çatlar HERHANGİ Bir darbe esnasinda aşırı kuvvete Maruz Kalan paneli pekte mumkun olmayan Bir yapıya dönüşür.

omuz ziyaretinde Otomobillerin tavan kısımlarında yine güvenlik Açısından YÜKSEK mukavemetli çelikler Tercih edilir.Kaza esnasinda Yan Yatan Veya ters dönen aracın içerisindeki insanları Korumak Için tasarlanan bu yapı kapı direkleri ile birleşerek Kompleks Bir yapı oluşturur.Saç kalınlığının 2 mm Kadar ulastigi Dıştan baktigimizda göremediğimiz iç takviyeler Tavan A.Ş. kapı direklerinin İÇERİSİNDE Dayanım gücü YÜKSEK Bir kuvvete sahiptir.

Tasarımda En Büyük faktör olotomobil-YapısıBir sürücü Hakkında ettik yolcuların Güvenliği ön Planda tutularak malzeme seçimi A.Ş. Planlaması yapılır.Daha Farklı kullanılabilen çelik A.Ş. alaşımlar GÜNÜMÜZ otomobillerinde MEVCUT olmakla Birlikte sert plastikte otomotiv sanayisinde Kullanılan malzemeler arasındadır.afa657612f4554ef8613b4205f851b2b

Bu yazı 1369 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA

1994 İskenderun/HATAY doğumluyum.2012 yılında İskenderun Fatih Anadolu Lisesinden mezun oldum.2013 yılında hazırlık sınıfıyla lisans eğitimine başladığım Karabük Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim.
Facebookta bizi bulun